
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 5 V |
| Peak Pulse Current | 4 A |
| Breakdown Voltage | 8.5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 100 W |
| Voltage ESD Contact | 15 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 20 kV |
| Diode Capacitance | 0.6 pF |
| Clamping Voltage | 25 V |
Stock: 1767
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10848
Ext.Price$0.10848
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10848 | $0.10848 |
| 10 | $0.05424 | $0.54240 |
| 50 | $0.04887 | $2.44350 |
| 100 | $0.04404 | $4.40400 |
| 500 | $0.03933 | $19.66500 |
| 1000 | $0.03512 | $35.12000 |
| 3000 | $0.03136 | $94.08000 |
| 5000 | $0.02656 | $132.80000 |
